Koks turi būti Trakų senamiestis ir kokių žingsnių reikia imtis norint jį atgaivinti? Kaip neprarasti jo savitumo ir jame darniai sugyventi vietiniams ir turistams? Kaip galime pasimokyti iš kitų istorinių miestų ne kopijuodami ir tikėdamiesi sėkmės, bet atrasdami savo kelią? Atsakymų į šiuos ir daugelį kitų klausimų siūlome ieškoti spalio 10-11 d. Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Miestas ir žmonės: tvaraus, kultūros paveldu grįsto Trakų senamiesčio atgaivinimo link“.
Konferencija siekiame atskleisti kultūros paveldo pamatinį vaidmenį ir potencialą gaivinant istorinius miestus. Pirmąją konferencijos dieną iš įvairių perspektyvų bus pristatyti istorinių miestų revitalizavimo gerosios patirties pavyzdžiai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Norvegijos ir Lenkijos. Antrąją konferencijos dieną laukia trys tematinės kūrybinės dirbtuvės, skirtos bendruomenės įtraukimo, autentiškumo išsaugojimo, istorinio dėmens reikšmės aspektams.
Norint dalyvauti konferencijoje būtina išankstinė registracija užpildant elektroninę anketą adresu: https://forms.gle/GE2T7moYr9EjzCxC6 iki spalio 7 d. 12 val. Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu.
Konferencija dalinai finansuojama Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos. Konferencijos partneris – Trakų rajono savivaldybė.
Daugiau informacijos tel. +370 62887931 arba el. paštu [email protected]
Atnaujinimo data: 2024-10-25
Trakų istorinio nacionalinio parko planavimo schemos koncepcija
Pradedame atviras ekskursijas!
Trakų krašto tautodailės paroda „Ide daila“ sukvietė į Užutrakį